دفع سنگ کلیه 14 میلیمتری یکی از نیازهای بیماران دارای سنگ کلیه 14 میلیمتری می باشد که معمولا به دنبال درمان سنگ کلیه خود بدون جراحی هستند . خب طبیعی هست که هیچ کس دوست ندارد جراحی شود و همه ما به دنبال روش های درمان بدون جراحی هستیم . خبر خوب اینکه ما راهکار بدون جراحی برای دفع سنگ کلیه 14 میلیمتری داریم و در این مجال قصد اشنا کردن شما با این راهکار را داریم . برخی از سوالات این گروه از بیماران سوالات زیر است:

آیا سنگ کلیه ی ۱۴ میلی متری بزرگ محسوب می شود؟ اگر سنگ کلیه ی ۱۴ میلی متری در حالب گیر کند چه اتفاقی می افتد؟ مؤثرترین درمان برای سنگ کلیه ی ۱۴ میلی متری چیست؟ آیا می توان سنگ کلیه ی ۱۴ میلی متری را به طور طبیعی دفع کرد؟ چگونه می توان از سنگ کلیه ی ۱۴ میلی متری رهایی پیدا کرد؟ چه زمانی بایستی برای درمان سنگ کلیه به اورولوژیست مراجعه کرد؟ و…

برای پاسخ به این سوالات لازم است که ابتدا با سنگ کلیه 14 میلیمتری و انواع ان بیشتر اشنا شویم و سپس به راهکارهای دفع ان بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

سنگ کلیه 14 میلیمتری

وقتی صحبت از سنگ کلیه ۱۴ میلیمتری می‌شود ابتدا باید مشخص کنیم که سنگ کلیه‌ای که ما مد نظرمان است در کدام ناحیه از سیستم ادراری قرار گرفته است. سنگ‌های کلیه و مجاری ادراری به سه دسته زیر تقسیم می‌شود:

۱-  سنگ‌ ۱۴ میلیمتری داخل کلیه ۲- سنگ‌ ۱۴ میلیمتری داخل حالب 3- سنگ‌ ۱۴ میلیمتری داخل مثانه

که خود این سنگ‌ها هم به دسته‌هایی تقسیم می‌شود به عنوان مثال سنگ داخل کلیه به سنگ‌های داخل کالیس تحتانی ، کالیس فوقانی و کالیس میانی و سنگ لگنچه کلیه تقسیم می‌شود و سنگ‌های داخل لوله حالب به سنگ‌های حالب فوقانی حالب میانی و حالب تحتانی تقسیم می‌شود. همچنین سنگ‌های داخل کلیه حالب و مثانه ۱۴ میلیمتری بر اساس جنس خود هم  به چند دسته تقسیم می‌شوند. پس بنابر این وقتی به دنبال دفع سنگ کلیه 14 میلیمتری هستیم باید اول مشخص کنیم که منظورمان کدام یک از این سنگ ها می باشد ولی به طور کلی به همه سنگ های با ابعاد 14 میلیمتر در داخل سیستم مجاری ادراری سنگ کلیه 14 میلیمتری می گوییم. در ادامه به توضیح سوالات متداول می پردازیم و سپس به ارائه راهکار دفع این سنگ ها می پردازیم .

 

سوالات متداول سنگ کلیه 14 میلیمتری

آیا سنگ کلیه ی ۱۴ میلی متری بزرگ محسوب می شود؟

بله سنگ های بزرگتر از 5 میلیمتر در سیستم ادراری بزرگ محسوب می شوند.

اگر سنگ کلیه ی ۱۴ میلی متری در حالب گیر کند چه اتفاقی می افتد؟

نیاز به درمان سریع سنگ کلیه گیر کرده در لوله حالب هست زیرا در صورت مسدود شدن مسیر ادرار میتواند به خراب شدن کلیه هم منجر شود.

مؤثرترین درمان برای سنگ کلیه ی ۱۴ میلی متری چیست؟

موثرترین درمان و بهترین درمان برای سنگ کلیه 14 میلی سنگ شکنی هست

آیا می توان سنگ کلیه ی ۱۴ میلی متری را به طور طبیعی دفع کرد؟

در بیش از 90 درصد مواقع بدون ایجاد تغییر در شکل سنگ دفع طبیعی امکان پذیر نیست.

چگونه می توان از سنگ کلیه ی ۱۴ میلی متری رهایی پیدا کرد؟

قطعا بله و ما برای ان راهکار داریم.

چه زمانی بایستی برای درمان سنگ کلیه به اورولوژیست مراجعه کرد؟

هر چه سریع تر به اورولوژیست مراجعه کنید بهتر و کم هزینه تر و راحت تر است.

 

دفع سنگ کلیه 14 میلیمتری

حقیقت این است که دفع سنگ کلیه 14 میلیمتری بدون ایجاد تغییر در شکل سنگ امکان پذیر نخواهد بود . ما در کلینیک سنگ شکن مشهد دکتر اصغر فرهادی با بیش از 40 سال سابقه در پزشکی قادر به درمان سنگ کلیه 14 میلیمتری شما از طریق تغییر شکل و خرد کردن سنگ شما به ابعاد قابل دفع از طریق ادرار هستیم و می توانیم این کار را بدون بیهوشی ، بدون جراحی ، بدون بستری ، بدون گذاشتن لوله در بدن بیمار ، از بیرون بدن بیمار انجام دهیم . این کار از طریق سنگ شکنی برون اندامی ESWL انجام میشود و محدودیتی در زمینه ابعاد سنگ نداریم . امکان سنگ شکنی برای بیماران چاق را هم داریم . همچنین سنگ شکنی سنگ کلیه 14 میلیمتری در این مرکز توسط دکتر اصغر فرهادی متخصص کلیه و مجاری ادراری در مشهد انجام می شود . محدودیتی در خرد کردن سنگ کلیه ، سنگ حالب و سنگ مثانه نداریم . به این ترتیب بیماران میتوانند با سنگ شکنی و خرد کردن سنگ 14 میلیمتری بدون جراحی و بدون بیهوشی و بدون بستری سنگ خود را از طریق ادرار دفع کنند. این تا به حال توانسته سنگ های کلیه ای به بزرگی 68 میلیمتر را به راحتی درمان کند . در زیر نمونه ای از این سنگ ها را که 50 میلیمتر بوده است برای شما قرار داده ایم. همچنین برای توضیحات کامل در مورد سنگ شکن مشهد کلیک کنید

 

 

دفع سریع سنگ کلیه از لوله حالب

اگرچه روش جراحی TUL برای خرد کردن سنگ حالب در کشور استفاده میگردد ولی بهترین راه برای دفع سریع سنگ کلیه از لوله حالب ، خرد کردن سنگ به ابعاد قابل دفع از طریق سنگ شکنی برون اندامی می باشد که سنگ شکن مشهد دکتر اصغر فرهادی امکان سنگ شکنی سنگ های حالب شامل سنگ های حالب فوقانی ، حالب میانی و حالب تحتانی را دارد . این مرکز بر خلاف سایر مراکز سنگ شکنی که امکان خرد کردن این سنگ ها را با دستگاه سنگ شکنی برون اندامی ندارند قادر به شکستن این سنگ ها با سنگ شکنی برون اندامی ESWL می باشد و این کار بدون جراحی ، بدون بیهوشی ، بدون بستری ، بدون بی حسی نخاعی و بدون گذاشتن دابل جی در مجرای بیمار انجام می دهد.

نوبت گیری سنگ شکن مشهد

جهت نوبت گیری برای خرد کردن و دفع سنگ کلیه 14 میلیمتری خود با شماره زیر تماس بگیرید و نسبت به رزرو نوبت خود اقدام کنید :

05136037698

همچنین برای اطلاع از هزینه سنگ شکنی به مقاله هزینه سنگ شکن کلیه مراجعه کنید.

برای دیدن نمونه سنگ شکنی های بیشتر پیج اینستاگرام سنگ شکن مشهد را دنبال کنید.